понеделник, 21.10.24

Барселона размаза Севиля при завръщането на Гави

Барселона размаза Севиля с 5:1 в двубой от десетия кръг на Ла Лига. Мачът бе белязан и от дългоочакванато завръщане на Гави в игра, който се появи на терена в 83-ата минута, заменяйки Педри.

Роберт Левандовски и Пабло Торе на два пъти и Педри се разписа за успеха на тима, воден от Ханзи Флик.

Каталунците вече имат 27 точки на върха в класирането, а вторият Реал Мадрид е с 24.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе за Севиля, когато в 10-ата минута Доди Лукебакио имаше възможност да стреля, но го направи много неточно.

В 22-ата минута Барселона получи дузпа за нарушение на Пеке срещу Рафиня. С изпълнението на дузпата се зае Роберт Левандовски, който бе безпогрешен от бялата точка.

Роберт Леванодски изведе Ламин Ямал в 28-ата минута, който напредна към наказателното и върна към границата му, Жул Кунде пропусна топката, която стигна до Педри, а испанецът с мощен шут матира Ниланд за 2:0.

В 36-ата минута Ламин Ямал намери добре Левандовски, но Ниланд успя да спаси изстрела на поляка.

Три минути след това Рафиня отправи силен шут, а Левандовски подложи крак, за да засече топката във вратата – 3:0.

В началото на втората част Ламин Ямал отправи много красив изстрел, но Ниланд го лиши от изключително красиво попадение с отлично спасяване с една ръка.

Рафиня вкара топката във вратата на Ниланд в 49-ата минута, но бразилецът бе в нередовна позиция и попадението не бе признато.

В 71-ата минута Ансу Фати стреля с глава, но право в ръцете на Ниланд.

Минута след това Лукебакио разстреля Иняки Пеня, но попадението не бе зачетено заради засада.

Влезлият като резерва Пабло Торе вкара за 4:0 в 82-ата минута, след като Жул Кунде върна в наказателното поле, а Торе насочи по земя топката в мрежата.

Минута след това дългоочакваното завръщане на Гави се състоя, като той замени Педри и получи капитанската лента на Барселона на ръката си.

Три минути преди края на двубоя Севиля вкара почетното си попадение, след като Станис Идумбо Музамбо се разписа във вратата на Пеня.

Барселона обаче не беше казал крайната си дума. Пабло Торе опита да центрира от свободен удар, но всъщност направо вкара топката във вратата на гостите за 5:1.