Социалните мрежи прегряха след скръбната вест за смъртта на Принца на мрака Ози Озбърн, който си отиде вчера на 76 г.
Групата Black Sabbath, с която той положи основите на хеви метъла, публикува негова снимка от прощалния концерт на 5 юли, с кратък, но силен надпис: „Ozzy Forever.“
Metallica, една от групите, които изгряха след като бяха подгряваща на концерт на „Блек Сабат“, публикува в своя официален акаунт снимка с Озбърн, придружена от емотикон „счупено сърце“, символизиращо дълбоката загуба и почит към легендарния фронтмен.
Също така сред първите звезди, които почетоха паметта на големия музикант, беше и актьорът Джейсън Момоа. Той беше водещ на последния концерт на Black Sabbath и Озбърн – Black Sabbath back to the beginning. Момоа, който е огромен фен на метъл и рок музиката, публикува негова снимка с Ози и Шарън от култовото събитие.
Емоционалня публикация и от сънародника на Ози – Елтън Джон, който написа:
„Толкова съм натъжен от новината. Ози беше скъп приятел и истински пионер, който си осигури място в пантеона на рок боговете – една истинска легенда.Той беше и един от най-забавните хора, които съм срещал. Ще ми липсва ужасно. На Шарън и семейството изпращам своите съболезнования и обич.“
Слаш, соло китаристът на Гънс Ен’ Роузис се сбогува с Ози със снимка от деня на концерта в Бирмиган, на която са тримата с Аксел Роуз.
Рони Ууд от Rolling Stones изрази своята скръб, като написа: „Какъв прекрасен прощален концерт имаше на Back to the Beginning в Бирмингам“.
I am so very sad to hear of the death of Ozzy Osbourne 💔🙏 What a lovely goodbye concert he had at Back To The Beginning in Birmingham🙏☀️❤️🎤 pic.twitter.com/Z6V2CNXWNG
— Ronnie Wood (@ronniewood) July 22, 2025
Майк Маккрийди от „Пърл Джем“ публикува емоционален пост в Instagram:
„Тъжно е да чуя, че Ози почина днес. Когато бях в гимназията открих Sabbath. War Pigs бяха едновременно ужасяващи и хипнотизиращи. Гласът на Ози ме отведе в една тъмна вселена. Страхотно бягство. Тогава, когато излезе записът на Blizzard of Ozz, веднага станах фен… Благодаря за музиката, Ози, тя прави пътуването ни в живота по-добро.“
Синът на Джон Ленън и Йоко Оно написа: „Един от най-великите на всички времена“, като публикува снимка на Ози от младите му години.
One of the greatest of all time. @OzzyOsbourne R.I.P. 💔 pic.twitter.com/LX1E8CLVdx
— Seán Ono Lennon (@seanonolennon) July 22, 2025
От Бирмингам, родният град на Озбърн, Али Кембъл – вокалист на друга известна местна група, UB40, нарече Ози „истинска легенда на Бирмингам“. В своя пуликация в Инстаграм Кембъл подчерта, че Озбърн не просто е оформил една култура, а я е дефинирал. „Ти водеше от първия ред и никога не поглеждаше назад,“ добави той, като изказа съболезнования към съпругата Шарън и цялото семейство Озбърн в този труден момент.
Това са само една малка част от сбогуванията с великия Ози Озбърн.
Източник: Дарик