Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Ангел Найденов: ГЕРБ направи заявка за пряко участие в управлението

          16 април 2024 | 00:00 330

          Нека припомня, че в деня на обявяването на правителството, г-н Борисов имаше отново упреците към предложения за министър на външните работи. Не искам да коментирам аргументите за това. Не искам да спекулирам. Прави впечатление, че това е заявка за пряко участие на ГЕРБ в управлението, което дава основание на всички да смятат, че по този начин се оказва пряко политическо влияние не само върху министър-председателя, а и върху цялото правителство.

          - Реклама -
            
            

          Това заяви бившият военен министър Ангел Найденов.

          „С предложението Даниел Митов да оглави външно министерство се поема цялата политическа отговорност за външната политика“, категоричен беше той.

          „В лицето на служебния министър на отбраната и предложението за нов министър на външните работи, имаме хора, които достатъчно добре познават територията, където ще развиват своята дейност. По-скоро можем да очакваме достатъчно професионален подход“, обясни Найденов.

          „Военен отговор на Израел спрямо Иран. За първи път от територията на Иран са изстреляни ракети и дронове по територията на Израел, тоест включването на Иран с директен сблъсък. Някои виждат в тази въздушна атака това, че за Иран е било по-важно да демонстрират военен капацитет, отколкото да се нанесат щети по инфраструктурата на Израел. Можем да потърсим скрита заплаха към съседни страни за реална заплаха. Резултатът изигра лоша шега на Иран, защото не донесе нищо. Беше нападната страна, която е ядрена сила. Виждаме какви са опасенията на света от тази атака. Реакциите са призиви за сдържаност към Израел и опити за намаляване на напрежението и действия, водещи до директен сблъсък“, добави бившият министър на отбраната.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Терзиев предлага споразумение с БАН за отпушване на парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

          Кметът на София Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет (СОС) за сключване на споразумение с Българската академия на науките (БАН).

          ИЗВЪНРЕДНО: Затварят за две нощи поред летище „Васил Левски“, освен за военни полети

          Все още на терминал 1 са разположени 6 американски "летящи цистерни"

          Борислав Сандов за случая „Петрохан“: Разказ за „спечелена битка срещу дървената мафия“

          Бившият министър на околната среда и водите Борислав Сандов публикува във Facebook позиция, в която говори за „спечелена битка срещу дървената мафия“ и дава своята гледна точка по случая „Петрохан“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions