Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          ВАС нареди да се узакони подпорната стена на Алепу

          23 август 2023 | 00:00 240

          Четири етажната сграда на плажа „Алепу“ трябва да бъде узаконена. Това става ясно от решение на Върховния административен съд (ВАС), за което съобщи „Капитал“. Съдиите са стигнали до извода, че мерките, взети досега за анулиране на строежа, не са били законосъобразни.

          - Реклама -
            
            

          Сградата на плажа „Алепу“ стана известна с това, че външният вид на строежа се разминава с документите. Разрешителното е издадено за подпорна стена, която да укрепи крайбрежието, но на практика се вижда четириетажна постройка с видимо обособени помещения за бъдещи стаи.

          Това позволи да се говори за строежа като за хотел, маскиран като подпорна стена.

          През февруари тази година изпълнителната власт е отказала да подпише разрешение за ползване на обекта. Това е станало с решение на министъра на регионалното развитие Иван Шишков в служебното правителство на Гълъб Донев.

          Сега ВАС решава, че този отказ на министър Шишков е незаконосъобразен и министерството трябва да се произнесе наново по преписката, като се съобрази с указанията на съда.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Сам Алтман: Свръхинтелигентността може да се появи до 2028 г.

          Сам Алтман предупреждава: свръхинтелигентен ИИ може да се появи до 2028 г. и да промени глобалния баланс на силите. OpenAI призовава за международен контрол и по-широк достъп до технологията.

          Върховният съд на САЩ спря част от митническата политика на Доналд Тръмп

          Върховният съд на САЩ ограничи правомощията на президента Доналд Тръмп да налага глобални мита чрез извънредни икономически закони. Решението беше прието с 6:3 гласа.

          Червено начало на Уолстрийт: Индексите тръгнаха надолу заради слаб растеж и инфлация

          Уолстрийт стартира „на червено“ – Dow Jones, S&P 500 и Nasdaq се понижиха след данни за забавяне на растежа и ускорена инфлация в САЩ.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions