7.8 C
15 C
16.8 C

Още една българка напред в Европа с клубния си отбор

Българската волейболна националка, състезаваща се за турския Бурса ББСК, Емилия Димитрова, се класира за полуфиналите на третия по сила евротурнир „Купата на Претендентите“. Това се случи, след като Димитрова и компания победиха с 3:0 гейма (25:12, 25:13, 27:25) тима на Хермес /Оостенде/ в мач от четвъртфиналите на турнира.

Българката бе втора по резултатност за отбора си с общо 9 точки и две блокади в актива си.

В следващия кръг тимът на Бурса ще се изправи срещу победителя от двойката Нант-Витеос.

Както е известно, в Шампионската лига при жените пък продължават участието си други две наши националки – Елица Василева с руския Динамо (Казан) с първо място в групата си, а пък Страшимира Симеонова е на втора позиция в същата група с полския Хемик и ще участва в плейофната фаза на най-престижния Евротурнир.