14.8 C
20 C
16.1 C

Брест дебютира в ШЛ с историческа победа

Брест дебютира в Шампионската лига с домакински успех с 2:1 срещу Щурм Грац. Попаденията за френския отбор бяха дело на Юго Менити и Абдала Сима, докато Едимилсон Фернандеш си отбеляза автогол.

В 13-ата минута играчът на Щурм Грац Сийди Джата прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

10 минути по-късно резултатът бе открит. След рикошет кълбото попадна в Юго Манети. Той стреля прецизно от границата на пеналтерията в долния ляв ъгъл и не остави шансове на Кел Схерпен.

Австрийският отбор отговори с удар на Уилям Бьовинг, който бе спасен от Марко Бизо.

В самия край на първата част Щурм Грац изравни резултата, след като Едимилсон Фернандеш не действа добре и си отбеляза автогол.

В 49-ата минута домакините можеха да върнат аванса си. Брендан Шардоне стреля с глава, но ударът му премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Седем минути след това Брест поведе с 2:1. Абдала Сима бе най-съобразителен в наказателното поле и прати опита си в долния ляв ъгъл

В 87-ата минута французите можеха да отбележат трети гол, но Схерпен се отчете с добра намеса.

Две минути по-късно австрийският тим остана с човек по-малко на терена, след като Димитри Лавали бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

До края на срещата Брест пропусна някои добри шансове да направи успеха си по-убедителен, но друг гол така и не падна.

За Брест предстои гостуване на РБ Залцбург, докато Щурм ще приеме Брюж.