събота, 26.10.24

Манчестър Сити стъпи на върха във Висшата лига

Манчестър Сити оглави класирането във Висшата лига след много труден успех в 9-ия кръг срещу Саутхемптън с 1:0. Единственият гол в срещата дойде в петата минута, когато Ерлинг Холанд се разписа.

Това бе 14-ото попадение в 13 мача от началото на сезона във всички турнири за головия звяр от Норвегия.

„Светците“, от своя страна, изиграха доста солиден двубой и не бяха далеч от това да си тръгнат поне с точка от „Етихад“, след като Камерън Арчър нацели гредата на домакините през първата част.

След паузата домакините продължиха да диктуват случващото се на терена, като Холанд очаквано бе главен герой в по-опасните ситуации в преден план. Неточният му мерник обаче попречи на „сините“ да увеличат преднината си и се задоволиха с минимална победа.

Саутхемптън продължава да дели последното място с Уулвърхемптън със само една спечелена точка от първите девет кръга.