неделя, 27.10.24

Разгромен успех за Байерн Мюнхен

Баварците размазаха Бохум с 5:0, като петима играчи вкараха по един гол

Байерн Мюнхен се върна на първото в класирането на Бундеслигата, след като разби Бохум с 5:0 като гост в мач от осмия кръг на първенството.

Баварците доминираха изцяло и вкараха пет безответни гола. Резултатът откри Майкъл Олисе в 16-та минута. 10 минути по-късно се разписа Джамал Мусиала след асистенция на Кимих. Класическият резултат оформи голмайсторът на тима Хари Кейн в 57 минута. До края остана време за още две попадения. Първо Лирой Сане реализира, а в 71-та минута дойде реда и на Кингсли Команда вкара, получил пас от Алфонсо Дейвис.

Така баварците вече има 20 точки, какъвто е и активът на РБ Лайпциг, но тимът на Венсан Компани и много по-добра голова разлика. Шампионът Байер Леверкузен заема трето място с 15 точки. Бохум е на дъното с една точка от осем срещи. В следващия кръг Байерн Мюнхен приема Унион Берлин, а днешните домакини гостуват на Айнтрахт Франкфурт.