EURO 2020: Италия първа стигна осминафиналите и е в серия от 10 победи с голова разлика 31:0

Саморазправа и 5 жълти картона белязаха срещата Турция-Уелс

3 годиниСпортни 10 Антоанета Начева

Първият мач от втория кръг на група B на EURO 2020 започна с гол от съблекалнята, още в 4-тата минута топката попадна във вратата на Русия, но попадението беше отменено заради засада, отсъдена след намеса на ВАР. Все пак в добавеното време на първата част Миранчук успя да отбележи във вратата на Храдецки и откри резултата. В крайна сметка Русия грабна трите точки насред Санкт Петербург. Сега отборите очакват последните си мачове в групата, които ще определят кой ще продължи към осминафиналите.
А финландските футболисти пък направиха страхотен жест, като излязоха за загрявка с тениски на Кристиан Ериксен.
В мач от втория кръг на група А Уелс успя да запише първия си успех на EURO 2020, след като подчини отбора на Турция с 2:0. До попаденията на стадион "Олимпийски" в Баку се стигна в 42-ата минута, когато Аарън Рамзи се разписа за 1:0. В петата минута на добавеното време пък Конър Робъртс оформи крайното 2:0 и осигури трите точки за „драконите“. Куриозен пропуск направи преди това емблематичния футболист на Уелс – Гарет Бейл, който получи шанс да отбележи от бялата точка. Ударът му обаче беше неточен и топката отиде в аут.
В двубоя не липсваха и драматични моменти. В единия от тях Кийфър Муур влезе във въздушно единоборство с Чалар Союнджу, при което носът му беше разранен и се наложи намеса на медицинските екипи. При другата ситуация реферът показа цели 5 жълти картона на играчи от двата отбора. Непосредствено преди края на срещата между играчите на Турция и Уелс се получи спречкване. Бурак Йълмаз влезе в наказателното поле и опита да играе с топката, но Джо Родон го изпревари. Турският нападател посегна да го удари през лицето, което силно разгневи играчите на „драконите”. Турските състезатели също отговориха агресивно, което доведе до спречкването.
Италия продължава непобедимия си щурм към европейската титла и стана първият класирал се отбор на осминафиналите, след категоричен успех над Швейцария с 3:0. В 19-ата минута капитанът на италианския тим Киелини вкара топката във вратата на Ян Зомер, но голът бе отменен след намесата на ВАР за игра с ръка на защитника. Така „часовникарите“ не успяха да реализират шанса и да получат надмощие. Италия обаче беше по-активната и търсеща попадение. Мануел Локатели успя да материализира успеха за „адзурите“ и то на два пъти – в 26-ата и 52-ата минута във вратата на Ян Зомер. В самия край на срещата Чиро Имобиле оформи класиката с красив далечен удар, който не остави шанс на вратаря на „кръстоносците“. С две победи от два мача Италия категорично заема първото място в групата. В първия мач от първенството „адзурите“ сразиха Турция отново с класически резултат.