Шалке изтръгна хикс от Борусия

Двата тима със зрелищно 4:4 в дербито на 13-ия кръг на Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) и Шалке 04 направиха зрелищно 4:4 в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" водеха с 4:0 до почивката, но през втората част гелзенкирхенци реализираха четири попадения и изтръгнаха хикса.
Двубоят започна по отличен начин за "жълто-черните", които излязоха напред в резултата в 12-ата минута. Точен отблизо бе Пиер-Емерик Обамеянг. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за игра с ръка на габонеца, което обаче не беше забелязано от съдиите.
Само шест минути по-късно Борусия поведе с 2:0. Нури Шахин центрира от фаул и Стамбули прати топката в собствената си мрежа. Кошмарните минути за Шалке продължиха и между 20-ата и 25-ата те инкасираха още два гола. Първо Марио Гьотце направи резултата класически, а Рафаел Герейро вкара четвъртия гол за своя тим.
След почивката Шалке заигра значително по-добре. В 53-ата минута Налдо прати топката във вратата на Борусия, но голът беше правилно отменен заради засада.
Гостите все пак стигнаха до попадение в 61-ата минута, когато Гуидо Бургщалер върна един гол. Само четири по-късно и Амин Арит се разписа за 2:4.
В 72-ата минута домакините остана в намален състав, след като Обамеянг бе изгонен с втори жълт картон. 14 минути по-късно драмата стана пълна, след като Шалке стигна до трети гол чрез Калиджури.
По всичко изглеждаше, че трите точки отиват на сметката на домакините, но в 94-ата минута Налдо прониза противниковия страж с глава след центриране в наказателното поле за крайното 4:4.
След този мач Шалке е трети с 24 точки в актива си, а Дортмунд е с една позиция по-надолу с 21 пункта.