11.2 C
15 C
17.7 C

България срещу Германия на Евроволей

Женският национален отбор по волейбол на България ще се изправи срещу Германия в плейофите на европейското първенство в Азербайджан и Грузия. Двубоят ще се играе в сряда, а победителят ще срещне домакините от Азербайджан в четвъртфиналите.

България беше много близо до директно класиране за финалната осмица, но допусна драматичен обрат срещу защитаващия титлата си oт 2013 и 2015 г. отбор на Русия. Тимът на Иван Сеферинов поведе с 2:1 гейма, имаше пет точки аванс в четвъртия, а в тайбрека водеше с 7:4, но отстъпи с 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 21:25, 13:15).

Германия също допусна обрат в последния си мач от груповата фаза. Бундестимът отстъпи срещу Азербайджан с 1:3 (25:19, 19:25, 18:25, 18:25) и остана на трето място в група А с една победа и две поражения. Домакините завършиха с три победи и максимален актив от девет точки.

Полша зае втората позиция с два успеха и пет точки и ще играе с Турция в плейоф, който ще определи съперника на Русия в четвъртфиналите.