21 C
20.8 C

Барселона вкара 7 в мач от Ла Лига

Каталунците разгромиха Валядолид с 7:0

Барселона продължава успешното си начало на сезона в Ла Лига и записа четвърта победа от четири кръга.

Този път каталунците разгромиха гостуващия Валядолид с 5:0. С хеттрик се отчете Рафиня, отбелязвайки попадения в 20-ата, 64-ата и 72-ата минути. Освен него сред голмайсторите имената си записаха и Роберт Левандовски, Жул Кунде с голове през първата част, както и Дани Олмо и Феран Торес във второто полувреме.

До края срещата се доиграваше, а възпитаниците на Ханзи Флик доминираха и разиграваха спокойно.

Така във временното класиране Барселона дръпна на 5 точки на Виляреал и вече има 12 на първото място, но „жълтата подводница“ е с мач по-малко. Валядолид от своя страна се срина до 12-а позиция с 4 пункта.