Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Протестите на полицаите продължават, готвят национална стачка

          19 ноември 2020 | 00:00 180
          Протестите на полицаите продължават, готвят национална стачка

          Протестите на полицаите продължават в цялата страна по места и в София, като се обмисля и възможността за обща национална стачка, обявиха от синдикалните организации на униформените. Това се случи след продължила повече от час среща между представители на синдикатите и на вътрешното министерство, начело с министър Христо Терзийски.

          - Реклама -
            
            

          От думите на министъра стана ясно, че увеличението на заплатите остава 15%, каквото беше заявено още преди дни. Това обаче не удовлетворява недоволните, които продължават да искат с 30% по-голямо възнаграждение за труда си.

          Терзийски уточни, че ако се овладее ситуацията с коронавируса догодина би могло да се мисли и за по-голямо увеличение, но засега нещата стоят така. 

          “В общо финансово изражение говорим за 231,5 млн. лв. увеличение на бюджета в перо персонал. В същото време обсъдихме, че през тази година са увеличени някои други пера, като „време на разположение“ и „нощен труд“”, каза още вътрешният министър.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Виктор Папазов: България беше превърната в колония

          "България беше превърната в колония. Разрушиха икономиката ни, индустрията ни, енергетиката ни, прокудиха два милиона българи да си търсят прехраната навън, това е."

          Радостин Василев: „Възраждане“ изпълнява политическа поръчка на ГЕРБ и „ДПС-Ново начало“

          "Възраждане" изпълнява политическа поръчка на ГЕРБ и "ДПС-Ново начало" в желанието да отмъсти на българите във Великобритания, Ирландия, Канада, САЩ и изобщо в държавите извън ЕС. Всичко това е прикрито под изкуствена борба с вота от Турция."

          Корнелия Нинова: Искахме видеонаблюдението по време на избори да е доказателство в съда

          "Корнелия Нинова: Искахме видеонаблюдението по време на избори да е доказателство в съда."
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions