Лудогорец се съвзе с бой над Славия

Шампионите с категорично 3:0 срещу "белите"

4 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Шампионът Лудогорец се съвзе след загубите за Суперкупата на България и в първи кръг на първенството срещу Ботев (Враца). "Орлите" удариха категорично Славия с 3:0 на своя стадион, а попаденията бяха дело на Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци.

Новият централен нападател на Лудогорец Ихиньо бе титуляр за "орлите" буквално 48 часа след като бе привлечен официално. Друго интересно решение на Павел Върба бе включването като титуляр на младия Доминик Янков. За Славия големият отсъстващ бе капитанът Янис Карабельов, който очаква трансфер в чужбина

Лудогорец натисна още от първите минути и на два пъти изстрели с глава на Ихиньо и Чибота застрашиха Стергиакис. Лудогорец доминираше, но трудно намираше пролуки в бялата отбрана. Славия пък даде свидна жертва в лицето на Радослав Кирилов, който се контузи и бе заменен принудително.

В самия край на първата част обаче "орлите" откриха. Мощен удар на Каули бе избит от стража, но при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя прехвърли с парабола Стергиакис за 1:0.

През втората част попадение на Моци бе отменено заради засада. Неприятна новина по отношение на контузиите дойде също така и за домакините. Георги Терзиев получи травма в дясното бедро и трябваше да бъде заменен от Григоре.

В 70-ата минута влезлият като резерва Бърнард Текпетей разтресе гредата. Малко по-късно резултатът бе удвоен. Чибота изпълни отлично пряк свободен удар и покачи преднината на тима си.

След само още няколко минути Емил Виячки с шпагат фаулира Ихинио Марин в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Козмин Моци реализира дузпата и оформи крайното 3:0.