Search Suggestions
      сряда, 11.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Проф. Антоанета Христова: Очаквам изненади след 4-ти април

          2 април 2021 | 00:00 130

          Тази кампания беше в различен контекст. COVID-19 ограничи политиците до социалните мрежи, а те трудно се адаптират към тях. Тази кампания ще остане с това, че не успяхме да видим сблъсък между основните политически опоненти. Нямаше дебат на тема политики. Това заяви проф. Антоанета Христова по BTV.

          - Реклама -
            
            

          Според Росен Карадимов кампанията на практика е започнала от лятото на миналата година: „За първи път България гласува в здравна криза. Това ме кара да мисля, че изборът ще бъде рационален – за промяна, но за предсказуема промяна“.

          Проф. Христова напомни, че ниската избирателна активност ще повлияе благоприятно на големите партии. Тя каза, че избирателите на Слави Трифонов са по-младите хора, които харесват стила му, но няма гаранция, че те ще излязат до урните.

          „Ниската избирателна активност покачва рязко цената на купения и корпоративен вот“, заяви Карадимов. По тази причина той апелира всички да гласуват.

          „Очаквам изненади след 4-ти април. Няма колега, който да може да заложи какъв ще бъде резултатът“, каза проф. Христова. Според нея формулата на новото правителство може да бъде легитимна от законова гледна точка, но не и от морална. Тя призова избирателят да подкрепи политическата стабилност, а не да се хвърля в авантюри.

          Най-лошият вариант според Карадимов е да се сформира правителство на всяка цена. Това създава предпоставки за задкулисие.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Адв. Рангелов пред Евроком за „Петрохан“: Наказателно дело най-вероятно няма да има (аудио)

          Нямам основания да се съмнявам в официалната информация на властите

          Близо 2000 македонци са взели български паспорти през 2025 година

          През 2025 г., тенденцията за увеличаване на заявленията от Северна Македония продължава
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions