4.8 C
13 C
16.1 C

Юношите ни по волейбол отпаднаха от битка за медал

Българският национален отбор по волейбол за юноши до 18 години вече няма шанс да се бори за медал на европейското първенство в Чехия и Словакия. “Лъвовете“ са трети в група I след три победи, две загуби и общ сбор от седем точки. Този резултат на практика означава място от 5-то до 8-мо в класирането.

Досега загубихме от Германия и Беларус, имаме и три победи, но две от тях са срещу Чехия и Турция с резултат 3:2 гейма, което ни даде по две точки, а не три в спечелването на срещите.

Момчетата на Пламен Христов побеиха чисто с 3:0 гейма единствено тима на Турция, а само двата първи отбора от групите се борят за разпределението на медалите.

Първи в групата ни са Германия с 10 точки, следвани от домакините от Чехия с 9.