Марк Маркес с четвърта титла в Moto GP

Испанецът завърши трети, но това бе достатъчно за титлата

6 годиниМоторни 5 Телевизия Евроком

Марк Маркес (Испания, Репсол Хонда) спечели четвърта титла в кариерата си в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като неговият пряк конкурент Андреа Довициозо (Италия, Дукати) падна по време на Гран при на Валенсия.
Испанецът завърши трети зад Дани Педроса (Испания, Репсол Хонда) и Йоан Зарко (Франция, Ямаха Тех 3), което беше достатъчно за трофея.
Маркес, който трябваше да завърши на 11-о или по-предно място, за да бъде шампион, тръгна от първа позиция на решетката, но постепенно отстъпи на своя съотборник и сънародник Педроса, както и на Зарко.
Вместо да гони победата пък, Довициозо катастрофира шест обиколки преди края и в крайна сметка не спечели точки от Гран при на Валенсия. Мигове по-рано същата съдба можеше да сполети и Педроса, но той задържа контрол над мотора си и завърши успешно с близо десет секунди зад победителя.
Марк Маркес отпразнува победата на пистата с фенове и затвърди репутацията си на най-големия талант в мотоциклетните спортове.
Само на 24 години той има четири титли в Кралския клас и по една в Moto2 и при 125-кубиковите мотори.