Search Suggestions
      сряда, 11.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Евродепутати питат София няма ли да спре да продава гражданство

          24 януари 2021 | 00:00 220

          Обмисля ли България да премахне практиката да дава гражданство срещу инвестиции на жители на държави, извън ЕС. Това е само един от въпросите към българските власти, който е изпратен от евродепутатите от подгрупата в ЕП за наблюдение на демокрацията, върховенството на закона и основните права, предава EURACTIV.

          - Реклама -
            
            

          “От отговорите ви (по време на изслушването, бел. ред.) можем да заключим, че България няма намерение да премахне възможността за предоставена на гражданство срещу инвестиции. Механизмите за контрол ще бъдат подобрени, но възможността ще остане. Като се имат предвид медийните разкрития за тази схема в Кипър, обмисляли ли сте прекратяване на практиката на златните визи?”, пита подгрупата във връзка със златните паспорти.

          От министрите Ахладова и Захариева се очаква и да представят подробности за правителствената програма, приета в отговор на доклада на Европейската комисия за върховенството на закона. Както и да отговорят как ще подобрят плурализма на медиите и сигурността на журналистите. “Има ли медии, които се финансират пряко или косвено от държавата или от еврофондове. Бихте ли ни предоставили списъка на медиите, които получават средства от ЕС?”, питат евродепутатите.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Протестиращи срещу правителството на Албания хвърлиха „коктейл Молотов“ по дома на Еди Рама

          Хиляди се събраха пред резиденцията на Рама след призив на основната опозиционна партия, обвиняваща правителството в корупция.

          Ердоган смени министрите на правосъдието и вътрешните работи на Турция

          Не беше посочена официална причина за промяната.

          Wizz Air разширява бизнес класата в цялата си мрежа

          Освен резервирано средно място, пътниците получават безплатна безалкохолна напитка и лека закуска.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions