Search Suggestions
      вторник, 17.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          ЗА ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ: В Гърция вече конфискуват коли

          12 март 2024 | 00:00 270

          От началото на март в Гърция е в сила закона за конфискуване на автомобили при шофиране с много висока скорост.

          - Реклама -
            
            

          Мярката се налага при превишаване на допустимата скорост с 60 километра в населени места и със 70 километра извън тях.

          При шофиране по магистралата с 220 километра в час водачът също остава без автомобил. Сред засегнатите от мярката има и чужденци.

          Наредбата е в сила и вече първите коли са пуснати на търг. При продажба с 70% от получената сума за колата се финансира фондът за сигурност на движението и 30% са за местната организация на полицията.

          Според националната статистическа агенция Елстат основната причина за катастрофите в Гърция с фатален край е високата несъобразена скорост.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Алпийска идилия под натиск: туристическият наплив променя Санта Мадалена

          В момента село Санта Мадалена е покрито със сняг, което още повече подчертава неговата живописна красота и привлича нарастващ поток от туристи, съобщава ДПА в репортаж от Италия.

          Орбан: Унгария помага на САЩ да разберат по-добре ситуацията в Централна Европа и войната в Украйна

          Според Орбан, Централна Европа е сложна, трудна за разбиране и от САЩ виждат войната от съвсем различна перспектива

          Нов 3D модел на разлома под Мраморно море разкрива зони на натрупване на напрежение

          3D модел под Мраморно море показва повишен риск от земетресение край Истанбул.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions