Царско село би Арда

Домакините с три много добри възможности в края

4 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Царско село победи Арда с 2:0 като гост в двубой от 15-ия кръг на Efbet лига. Срещата започна без опасности за двамата вратари, като такива се появиха едва във втората половина на първата част. Антуи и Венцислав Христов пропуснаха за Царско село, а Лозев и Жоао Аморин за Арда, но гол така и не падна.В началото на втората част Родни Антуи се възползва от грешка на отбраната, нахлу в полето на съперника и вкара за 1:0 под плонжа на вратаря в 51-ата минута. Отново той удвои в 64-ата минута, след като отново отбраната на домакините не действа добре.В последните 5 минути на срещата Арда пропусна три добри възможности. Шанс да намали изоставането на тима си първо имаше Иван Коконов, но ударът му беше спасен. Малко по-късно Джоди Пласид извади и хубав удар с глава на Емил Мартинов, а Деян Лозев удари гредата след изстрел в далечния ъгъл.Домакините все още нямат победа над съперника, като записаха хикс в предишната си среща, а на ниво Втора лига имат две загуби. Царско село се укрепи в средата на таблицата с 15 точки, на позиция под Арда, като "синьо-белите" са с 19.