Лацио победи Фрозиноне с 1:0

"Орлите" излъга борещ се за оцеляване в елита тим

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лацио спечели трудно с 1:0 при визитата си на аутсайдера Фрозиноне в предпоследна среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А“.
Мачът на стадион „Бенито Стирпе“ бе равностоен с леко предимство за гостите във владеенето топката. Те стигнаха до успеха с гол на Фелипе Кайседо (36), възползвал се от асистенция на Луис Алберто през първата част.
След почивката домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до изравнително попадение, но в крайна сметка записаха 13-а загуба от началото на сезона.
С победата си Лацио събра 35 точки и се изравни по този показател с петия Рома, но отстъпва по голова разлика. „Орлите“ вече са и само на точка от четвъртия Милан. Фрозиноне остава предпоследен с 13 точки и на 5 от спасителната 17-а позиция, на която е Емполи.